Дикрасин

Препарат  Дикрасин   ( Dicrasin )  виробляється в Болгарії ЕТ « Дикрасин - Димитр Кристєв », Софія .

В Україні препарат зареєстрований в 1997 році.

З лютого 2013 в продажу з'явився

аналог « Дикрасин 1 » - « Дикрасин  - тонік для тіла » , має ідентичний складу, застосовується при тих же захворюваннях, спосіб застосування такий же.
Висновок Державної санітарно - епідеміологічної експертизи № 05.03.02-03/53579 від 07.12.2015 року, дійсний до 01.12.2020 року.

Дикрасин випускається у вигляді розчину у флаконах по 65 мл і являє собою суміш водних настоянок звіробою , материнки та глоду з невеликою кількістю розчину соляної кислоти.

Склад:

У 100 мл розчину міститься: трава материнки звичайної - 0,46 г; трава звіробою - 0,46 г; квітів і листя глоду - 0,30 г; кислоти соляної концентрованої - 3,30 г; вода очищена.

Активні компоненти .

Основна дія препарату зумовлена ​​вмістом у розчині флавоноїдів , ефірних олій і дубильних речовин лікарських рослин.

Флавоноїди : рутин , кверцетин , рамнозид , вітексин , гіперозид та інші мають капілляротоніческім дією , зменшують ламкість і крихкість капілярів , запобігають ушкодженню базальної мембрани клітин. Флавоноїди беруть участь в окисно - відновних процесах , мають протизапальну , протиалергічну , венотонічну дію .

Ефірні олії: тимол , боренол , геранілацегат , цинеол , L- пінен мають місцеву дратівливим і ревульсірующім шкіру дією . Нетоксичні в застосованіх дозах .

Дубильні речовини мають знеболювальну і протизапальну дію.

Концентрована cоляная кислота сприяє прояву вищевказаних ефектів всіх компонентів , під її впливом потрапляння діючих речовин у тканини прискорюється.

Дія .

Препарат має виражену протизапальну і болезаспокійливу дію , покращує кровопостачання і живлення тканин навколо суглобів. Зменшує болючість . Добре розчиняє солі і шлаки , тим самим покращуючи рухливість суглобів і хребта.

Полегшення болю і зменшення скутості суглобів , поліпшення рухливості опорно - рухового апарату досягається у 73-81 % пацієнтів.

Застосування Дикрасину  дозволяє значно знизити або взагалі відмовитися від прийому нестероїдних протизапальних засобів.

Препарат гіпоалергенний , не впливає на рівень артеріального тиску і на стан шкірного покриву і його придатків (волосся , нігті , шкірні залози).

Показання до застосування .

 

Препарат застосовують у терапії суглобової патології

 

• остеоартрози колінних суглобів , тазостегнових суглобів , плечових суглобів

 

• деформуючі остеоартрози з ураженням хребетного стовпа і полирадикулоневрита

 

• анкілозуючий спондилоартрит (хвороба Бехтерева )

 

• остеохондроз

 

• деформуючий спондильоз

 

• для лікування запальних процесів в навколосуглобових тканинах великих суглобів : капсулі суглоба , його зв'язках, навколишніх сухожилках і м'язах

 

• при обмеженні рухливості в суглобах і болях

 

• в лікуванні суглобового синдрому при ревматизмі , спортивних травмах , розтягненнях м'язів і зв'язок , вивихах та інших захворюваннях опорно - рухового апарату .

Протипоказання .

• Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

• якщо є пошкодження шкіри і м'яких тканин : висип , запалення , алергічні прояви , рани.

• При серцевій недостатності 2-3 ступеня.

• Під час вагітності , годування груддю і під час менструацій.

• Дітям до 15 років

• Якщо діагностують дегенеративно - дистрофічні ураження з нестабільністю в хребцевих сегментах і суглобах.

• При остеоартрозі тазостегнового суглоба 3-4 ступеня &

Побічні дії .

Іноді на шкірі може з'являтися свербіж , почервоніння і легкий висип. Це наслідок виведення розчинених препаратом шлаків і солей. Змінені місця на шкірі змащують дитячим кремом. У разі вираженого загострення збільшують інтервали між втиранням Дикрасину 1 . Після початку застосування препарату може виникати загострення поточного захворювання; лікування необхідно продовжувати відповідно до схеми.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами .

Можна поєднувати з препаратами для перорального і ін'єкційного введення .

Не рекомендується застосовувати разом з іншими формами для зовнішнього використання одночасно.

Спосіб застосування

Застосовується тільки зовнішньо ! Берегти очі!

Перед використанням вміст флакона добре струснути.

Тривалість курсу лікування 18 діб .

Дикрасин 1 наносити тільки на чисту , суху , неушкоджену шкіру. Бажано використовувати рукавички , щоб уберегти руки від надмірного дратівної дії .

1 . Місцеве використання .

У разі пошкодження окремих суглобів препарат застосовується безпосередньо в зоні ураження. Втирається по 15-20 крапель на суглоб щодня або 1 раз на 2 дні , якщо відбулося загострення , з вираженим больовим симптомом .

Тривалість курсу лікування при місцевому лікуванні від 18 до 20 днів. Провторити курс місцевого застосування препарату можливо через 14 днів.

У разі облітеруючого ендартеріїту і діабетичної макроангіопатії судин рекомендується спочатку провести повний курс терапії , а потім через 14 днів курс місцевого лікування з втиранням Дикрасину 1 . Втирати в шкіру біля суглобів нижніх кінцівок 1 раз на 2 дні на протязі 18 днів ( це становить 9 процедур).

 

2 . Повний курс .

Призначають при анкілозуючому спондилоартриті , остеохондрозах , деформуючих спонділезах за певною схемою :

• 1 день. Препарат втерти невеликими порціями , рівномірно розподіляючи по всій поверхні тіла. За 1 сеанс використовується приблизно 25-30 мл розчину. Час обробки всього тіла 25-30 хв. Обробка починається з фаланг пальців нижніх кінцівок з поступовим підйомом вгору , потім задня поверхня тулуба , шиї , грудна клітка , верхні кінцівки. Необхідно суворе дотримання напрямки втирання від рук і ніг до тулуба. Пацієнти , які погано переносять запах , Дикрасину  , можуть користуватися вологою маскою. При тромбофлебіті , при супутньому остеоартрозу захворюванні , не слід обробляти ті ділянки шкіри , які змінили забарвлення через порушення трофіки (темні плями) . Не наносити на спітніле тіло ; на волосяну частину голови , пахову зону і пахви.

• 2 день. Дикрасин  не застосовують. Масаж з будь-якою нейтральної маззю або дитячим кремом.

• 3 день. Відпочинок / водні процедури.

Таке чергування процедур повторюють 6 разів. Кількість Дикрасину на повний курс лікування становить близько 200 мл ( 3 флакони ) . У важких випадках можна проводити від 2-3 і більше курсів лікування з інтервалом 14 днів. Якщо препарат переноситься задовільно , то через 14 днів після повного курсу терапії допускається його місцеве застосування щодня або 1 раз на 2 дні. Під час проходження курсу лікування спосіб життя можна не змінювати.

Заходи безпеки .

Берегти очі! У разі випадкового потрапляння в очі рясно промити водою і слабким розчином харчової соди ( 1ч.л. на 1 літр води); при необхідності звернутися до лікаря.

При неодноразовому втиранні препарату в одну і ту ж ділянку можлива поява роздратування шкіри. Необхідно уражену область промити розчином бікарбонату натрію ( харчової соди) - розчин 1 ч.л. в 200 мл води.

Форма випуску.

Розчин у флаконах по 65мл . Допускається незначний осад , який при збовтуванні зникає.

Тільки для зовнішнього застосування .

Умови зберігання .

У прохолодному темному місці , недоступному для дітей.

Термін придатності : 3 роки.

Увага! Перед використанням препарату Дикрасин проконсультуйтеся з лікарем.