Методичні рекомендації лікування деяких захворювань в ортопедії та ревматології методом ультрафонофореза з використанням Дикрасину

рекомендация3Методичні рекомендації складені Головним позаштатним реабілітологом Головного Управління охорони здоров'я м.Києва , завідуючої міжрайонним центром реабілітації Дніпровського РМО м.Києва Бруханський В.С. і є додатком до раціоналізаторських пропозицій. Захищені авторськими правами згідно законодавства .

Підставою для розробки методу стало значне підвищення проникності шкіри , клітинних і тканинних мембран синергічного дії ультразвуку та лікарського препарату Дикрасин , що сприяє підвищенню накопичення іонів лікарської речовини в шкірі , більш інтенсивному його переходу в тканині , і з іншого боку механічний , фізико - хімічний і тепловий механізми дії ультразвуку , що значно посилює терапевтичний ефект .

Дикрасин має виражену протизапальну , болезаспокійливу і сосудоукрепляющим дією , покращує кровопостачання і живлення тканин навколо суглобів і хворих місць.

Основним діючим початком в препараті є флавоноїди - рутин , кверцетин , рамнозид , ізоветоксін , вітексин , гіперозид , моноацетіл , які володіють капіляротоніческім дією , зменшують гігроскопічність і ламкість , крихкість капілярів , запобігають ушкодженню базальної мембрани ендотеліальних клітин , заподіяне різними факторами . Флавоноїди беруть участь в окисно - відновних процесах , мають протизапальну , венотоніческім , мембрано - стабілізуючим і антігеморагіческім дією . Ефірні олії: тимол , боренол , гераніцітат , цинеол , L- Пинин володіють місцевим дратівливим і ревульсірующім шкіру дією , вони нетоксичні в застосовуваних дозах.

 

Для посилення проникнення в тканини через шкіру використовується ультразвук . Ультразвукові коливання підводяться в зону озвучування через контактну середу -/Дікрасін / - у вигляді просоченого ватно - марлевого , товщиною 2-3 мм , одягненого на хвилевід тампона. Особливо ефективний низькочастотний ультразвук , для якого тіло людини і його внутрішні органи напівпрозорі , що дає можливість впливати на них через ділянки шкіри , на які вони проеціруются . Для цих цілей використовуються ультразвук з амплітудою коливання 0,5 - 1,5 мікрон. Низькочастотним ультразвуком доцільно озвучувати глибоко розташовані внутрішні органи людини , кістки , суглоби.

Для підвищення виборчого накопичення ліки і одночасної ультрафонопунктури з метою досягнення максимального терапевтичного ефекту доцільно ультрафонофорез Дикрасином виконувати на биологичес активні точки / БАТ / . Вплив відбувається через спеціально акустичні хвилеводи , виконані з титанового сплаву різної величини і діаметра . Між хвилеводом і опромінюється поверхнею необхідно покласти ватно - марлевий тампон товщиною 2-3 мм , прикріплений до волноводу і просочений Дикрасином . Під дією ультразвукових коливань ліки буде проникати в зону озвучується точки і чинити на рецептори додатковий вплив .

Проникаючи в організм Дикрасин одночасно з биологичес дією ультразвуку підвищує активність адаптивних і захисних механізмів . Терапевтичний ефект цього впливу виражається в протизапальну, аналгезуючу , спазмалітіческое , розсмоктуються, десенсибилизирующим впливом .

Застосувати введення препарату Дикрасин методом ультрафонофореза дозволили наступні його якості:

    Дикрасин має багатокомпонентний склад.
    Відноситься до числа біоактивних сполук , які проявляють свою дію при низьких дозуваннях .
    Використовувана лікарська форма Дикрасин володіє вираженою проникаючою здатністю і досить ефективно проникає через шкіру і слизові .
    У препарату Дикрасин превалює місцеву дію.
    Ультразвук підвищує чутливість тканинних рецепторів до вживаного вищевказаною лікам .
    Дикрасин в своєму впливі на патогенической ланки ортопедичних і ревматічекіх захворювань та їх проявів на зацікавлені системи діють синергічно з застосовуваним фізичним чинником - ультразвуком .

Введення препарату Дикрасин методом фонофорезу низькочастотним ультразвуком / апарат « Барвінок- 4М » / зменшує терапевтичну дозу препарату , не викликає роздратування шкіри , алергічної висипки.

Показання до фонофорезу Дикрасином :

    Деформуючий артроз .
    Периартроз .
    Остеохондроз хребта.
    Ревматоїдний артрит .
    Контрактури суглобів.
    Шпори п'ят .
    Хронічні тендовагініти .
    Епікондиліт .
    Подагра .

Протипоказання для проведення ультразвукової терапії Дикрасином є:

    Гострі запальні процеси.
    Злоякісні і доброякісні пухлини.
    Вагітність .
    Важкі психоневрози .
    Важкі соматичні захворювання / особливо серцево - судинної і дихальної систем у стадії декомпенсації / .
    Діенцефальна патологія з кризово станами .
    Загальні протипоказання до ультразвукової терапії.
    Гнійничкові та інші запальні захворювання шкіри при локалізації передбачуваної поверхні тіла для лікування.
    Підвищена чутливість до Дикрасину .